MEZUNİYET PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Üniversitemiz 2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri Fakültemiz mezuniyet töreniyle devam etti. Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde yaklaşık 130 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.
 
Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
İlahiyat Fakültesi’nin birincisi Elif Sarı, ikincileri Esra Çınar ve Reyhan Karaahmetoğlu, üçüncüsü ise Alev Bakaç oldu.
 
Mezuniyet Töreni İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Göregen’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
 
"Karabük Üniversitesi sizlerin becerisi, başarısı, sağlam duruşu ile anılacaktır"
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş törende yaptığı konuşmasında mezunların üniversitenin kimliğinin temel bileşenleri olduğunu söyledi. Güneş, mezunların bilime, kültüre, sanata, toplumsal gelişmeye katkılarının; hayattaki başarıları, çabaları, duruşları olduğunu da söyledi.
 
Prof. Dr. Ali Güneş sözlerinin devamında “Karabük Üniversitesi, belki de her şeyden evvel, sizlerin becerisi, başarısı, sağlam duruşu ve çalışma geleneği ile anılacaktır. Bu nedenle, zannettiğinizden çok daha fazla, çok daha önemli biçimde, üniversitenizi hayatınız boyunca görünür biçimde omzunuzda ve göğsünüzde taşıyacaksınız. Sizlere cesaret diliyorum. Bilginiz, yetişme tarzınız, sizlere hayatta cesur olabilmeniz için her anlamda destek olacaktır. Zira cesaret, bir karakter boyutu olarak, doğuştan sahip olunan değil, edinilen bir husustur.” diye konuştu.
 
“Yöntemsizlik ve usulsüzlüklere prim vermeyiniz”

Törende konuşan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer,  ilahiyat eğitiminin basit bir din eğitimi olmadığını belirterek sosyoloji, psikoloji, eğitim gibi modern bilimler, hatta tarih, edebiyat, felsefe gibi temel bilimlerin inşa edicisi ve var edicisi olduğunu söyledi. 
 
Konuşmasında mezun öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer; “Karabük’te bütünlükçü bir eğitim aldınız. Hayatınız boyunca da burada gördüğünüz temel dini ilimlerin metodolojilerden ayrı ve bağımsız, yöntemsizlik ve usulsüzlüklere prim vermeyiniz. Kendinizi sürekli yenilemek zorundasınız. Yenilemenin birinci şartı abdestli gezmek, ikincisi camiye cemaatle beş vakit devam etmek ve en sonuncusu da temel bir eseri sürekli hem okurken aynı zamanda okutmaktır.” dedi.
 
İlahiyat Fakültesi Bölüm Temsilcisi Safa Hasdemir de bir konuşma yaptı. Hasdemir konuşmasında, bölüm temsilcisi olarak mezuniyet töreninde konuşma yapmaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi.
 
Tören İlahiyat Fakültesi Okutmanı Can Doğan’ın koro şefliğinde İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından tasavvuf müzik dinletisi ile devam etti.
 
Fakülteyi birincilikle bitiren Elif Sarı mezuniyet ağacına ay yıldız astı. Dereceyle mezun olan öğrencilere başarı belgeleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer tarafından takdim edildi. Ardından öğrenciler mezuniyet sevincini kep atarak aileleri ile paylaştı.

Etkinlik fotoğrafları için tıklayınız.http://basin.karabuk.edu.tr/duyuru/15052017ilahiyat/album/index.html